شرکت شتابگران فناوری گلستان در سال ۱۳۹۳ با هدف تجاری سازی فناوری و نتایج تحقیقات علمی و صنعتی در حوزه های مکانیک، برق، الکترونیک، هوافضا و متالورژی تاسیس شد.اهمیت توسعه فناوری ، اقتصاد دانش بنیان در مواجهه با تحریم ها، موسسین و اتاق فکر شرکت را بر این داشت تا اولین محصول خود را که حاصل مطالعه چند ساله و ارتباط با صنعت است، وارد بازار کند.

شتابگران فناوری گلستان در تیر ماه ۱۳۹۴ پس از ارزیابی از سوی کارگروه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در فهرست شرکت های دانش بنیان قرار گرفت.

شرکت شتابگران فناوری گلستان در راستای تعامل میان صنعت و دانشگاه، دفتر مرکزی خود را در مرکز رشد دانشگاه گلستان واقع در ساختمان پارک علم و فناوری گلستان( ساختمان شهید تهرانی مقدم) در شهرک صنعتی آق قلا مستقر نموده و واحد کارگاهی و تست شرکت در محمد آباد گرگان قرار دارد.

بدون شک تحقق رویکردهای نوین در صنایع مختلف با بهره گیری از روش های پیشرفته در جهت کاهش هزینه های، سرعت زیاد و حفظ محیط با استفاده از فناوری های جدید امکان پذیر خواهد بود.استفاده از روش شکل دهی و جوش مواد و فلزات با پالس مغناطیسی، به عنوان یکی از راه روش های پیشرفته، هم به عنوان جایگزین و هم در کنار روش های سنتی در دنیا رو به گسترش است.دستگاه MPS که حاصل تحقیق و توسعه فناوران شرکت شتابگران فناوری گلستان SFGCO است، به عنوان یک محصول دانش بنیان با همین رویکرد وارد بازار ایران و جهان شده است.
شتابگران فناوری گلستان در حال حاضر به عنوان مرجعی تخصصی در حوزه طراحی، ساخت، تولید، تجهیز و مشاوره در زمینه شکل دهیEMF و جوشMPW با پالس مغناطیسی ( الکترومغناطیسی) در ارتباط تنگاتنگ با صنایع و مراکز علمی و پژوهشی، ایفای نقش می کند.

پاسخ دهید

ایمیل شما محفوظ خواهد ماند. موارد ضروری مشحص شده ند *

شما مجاز هستید تا از تگ های HTML زیر استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

پاک کردن ارسال